szybki lopez1 napisał/a:

Niezły wynik myślałem, że będzie 1:2

Posty: 119
Wysłany: 14 Maj 2016, 20:18

Wynik Kalety-Panki zgadza się, ale do przerwy... Końcowy to 1:2 i Panki liderem :super:

bartekczl

Dołączył: 04 Cze 2011
Posty: 171
Skąd: Czarny Las
Wysłany: 14 Maj 2016, 21:23

Fakt, pomyłka sędziów. Źle wklepali wynik. Na stronie Kamyka dokładna tabela z liczbą bramek. A w następnej kolejce lider z wiceliderem.

Posty: 119
Wysłany: 14 Maj 2016, 21:44

Uczciwie przyznaję, że to jedyna pomyłka Pana Skoczylasa. Dawno nie widziałem tak dobrze prowadzonych zawodów przez głównego. Boczni generalnie zawsze podnosili chorągiewki, czym niekiedy podnosili ciśnienie raz kibicom miejscowym, raz gościom. Nieco dziwny mecz w Kaletach. W pierwszej połowie Panki starają się prowadzić grę, ale ok. 35 minuty Unia ma karnego (ewidentna ręka), fatalny strzał łapie (!) Janoszka. Chwilę później nieporozumienie obrony Panek i tylko szczęście sprawia, że lob napastnika Unii mija bramkę. Do przerwy bez bramek. Tuż po wznowieniu po rzucie rożnych Paweł Wręczycki otwiera wynik i Panki prowadzą. Po kilkunastu minutach niespełna 17 letni Krystian Piechel zdobywa swoją pierwszą bramkę w Okręgówce i jest 2:0 dla gości. Potem 3 "steki" marnuje Świtała a Hyra trafia z wolnego w poprzeczkę - wcześniej czerwona kartka dla obrońcy Unii. Bramka dla Kalet pada w 44 minucie drugiej połowy, kiedy w zasadzie już było po meczu.

Kanonier

Dołączył: 03 Kwi 2009
Posty: 88
Skąd: Zawady
Wysłany: 15 Maj 2016, 18:26

15 min po przerwie Liswarta Popów - Olimpia Huta Stara 4.0

[ Dodano: 15 Maj 2016, 19:00 ]
Liswarta Olimpia Wynik końcowy 5.1

bartekczl

Posty: 171
Wysłany: 22 Maj 2016, 00:37

Ogarnia ktoś regulamin tych rozgrywek. Chodzi mi o bramki. Czy w rundzie finałowej są liczone te z rundy zasadniczej? Bo aktualna tabela tutaj jest absurdalna. Kościelec, Kamyk i Kłomnice z taką samą liczbą punktów, więc liczą się bramki. Więc powinno być Kamyk, Kłomnice, Kościelec, jeśli dobrze kminię.

Posty: 119
Wysłany: 22 Maj 2016, 09:43

bartekczl napisał/a:

Na stronie Kamyka, jak już pisałeś, jest tabela z wszystkimi bramkami i to Panki są liderem. Chyba, że liczymy bramki tylko z rundy mistrzowskiej, ale to też tabela Astara się kupy nie trzyma.

keMo

Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 34

Do tabeli rundy finałowej bramki oraz mecze bezpośrednie z rundy zasadniczej nie są wliczane.
Gdy dwie drużyny mają równą ilość punktów, to decydują: 1) mecze bezpośrednie (runda finałowa), 2) bramki (runda finałowa). Gdy trzy lub więcej zespołów ma równą ilość punktów, to decyduje tzw. mała tabelka.

Wyniki z rundy zasadniczej nie są wliczane. Dla przykładu: Panki wygrały i zremisowały ze Stradomiem, ale to już się nie liczy, bo w fazie finałowej stosunek ich meczów będzie wynosił 0-0. Decydują bramki. Podobnie Krzepice i Mstów.

Z kolei, jeżeli drużyny wyszyły z różnych grup, jak Konopiska i Skra II, to o miejscu tych drużyn decydują mecze bezpośrednie. Tutaj pierwszy mecz wygrały Konopiska, więc są wyżej.

W przypadku dwóch drużyn jest to czytelne. Gorzej, gdy tyle samo punktów ma 3 drużyny, bo obowiązuje tzw. mała tabelka. Przykład: Kamyk i Kłomnice wyszły z jednej grupy, więc ich mecze się nie liczą, natomiast wyniki wywodzącego z się drugiej grupy Lotnika są wliczane.

Mała tabela (Kamyk, Kłomnice, Kościelec)
1. Kościelec - 1 mecz, 3 punkty
2. Kłomnice - 0 meczów, 0 punktów
3. Kamyk - 1 mecz, 0 punktów

Może się zdarzyć, że przy małej tabeli na koniec sezonu jeden zespół będzie mieć 4 rozegrane mecze, a dwie inne drużyn 2 rozegrane mecze. Sytuacja absurdalna.

Trzeba przyznać, że system je po prostu głupi, niedopracowany i niesprawiedliwy, bo nie odzwierciedla tego, co działo się na boiskach w przeciągu całego sezonu (dzielenie punktów po 22 meczach).

Wysłany: 22 Maj 2016, 10:12

keMo dzięki za wyjaśnienie. No to koniec z ręcznym liczeniem bramek. BTW w regulaminie na CzOZPN żadnej wzmianki o opisanych wyżej możliwych sytuacjach. Parodia.

Posty: 119
Wysłany: 22 Maj 2016, 10:43

Mimo całej niedorzeczności tego systemu rozgrywek trzeba przyznać, że podzielenie punktów spowodowało ich większą atrakcyjność. W poprzednim sezonie Myszków miał na starcie rundy mistrzowskiej 10 pkt przewagi i praktycznie było po zabawie. Oczywiście wylano dziecko z kąpielą pomijając zupełnie czy to bramki czy mecze bezpośrednie w rundzie zasadniczej. Obecne reguły to nic innego, jak tzw. łowienie ryb w mętnej wodzie.