Forum piłkarskie Strona Główna Forum piłkarskie
Piłka nożna w regionie częstochowskim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Jeżeli rejestrowałeś/aś się na forum i na adres mailowy nie przyszedł link aktywacyjny - SPRAWDŹ SPAM

Poprzedni temat «» Następny temat
Okręgówka sezon 2014/2015 - dyskusja
Autor Wiadomość
Herbiński 

Wysłany: 25 Lipiec 2014, 18:20   Okręgówka sezon 2014/2015 - dyskusja

Na dobry początek terminarze obu grup:

http://ozpn.czest.pl/dok/...jesien_2014.pdf

http://ozpn.czest.pl/dok/...jesien_2014.pdf

Źródło: Strony internetowe Jedności Boronów i Liswarty Lisów

Kanonier 

Wysłany: 25 Lipiec 2014, 21:16   

na dobry początek kolejny komunikat dotyczący sprawy ORZEŁ-SOKÓŁ zaczerpnięty od Wojtiki z grommiedzno.futbolowo.pl

3 sierpnia na neutralnym boisku odbędzie się spotkanie barażowe o pozostanie w Klasie A pomiędzy zespołami Junior Szarlejka i Mała Panew Cynków. Oznacza to, że Sokół Wręczyca Wielka połączył siły z Orłem Kiedrzyn i w nowym sezonie nowy twór będzie występował w Klasie Okręgowej jako Orzeł Kiedrzyn ale "pod nazwą marketingową Sokół Wręczyca Wielka"!

Herbiński 

Wysłany: 26 Lipiec 2014, 07:21   

Pomysłowość magików-działaczy nie zna granic. Możliwe tylko w Polsce i w innych krajach piłkarskiego trzeciego świata.

niemy264 

Wysłany: 26 Lipiec 2014, 13:13   

Lotnik Kościelec - Zieloni Żarki 1:0 (0:0)

vasylGREEN 

Wysłany: 26 Lipiec 2014, 14:03   

niemy264 napisał/a:
Lotnik Kościelec - Zieloni Żarki 1:0 (0:0)

ja prdl

http://zielonizarki.futbolowo.pl/

Herbiński 

Wysłany: 27 Lipiec 2014, 12:15   

Jakie macie prognozy przed zbliżającym się sezonem?
Kto Waszym zdaniem jest faworytem do awansu, kogo widzicie w grupie mistrzowskiej?
Spadną przynajmniej cztery zespoły (być może i więcej wskutek postawy drużyn w IV lidze) - kogo typujecie do spadku?
Kiedy w Waszej opinii padnie pierwsza dwucyfrówka?

W mojej opinii, murowanym kandydatem powinna być lubliniecka Sparta, która w zeszłym sezonie długo stawiała czoła potędze z Poraja i ostatecznie skończyła sezon jako wicemistrz okręgówki. Teraz jednak skład wydaje się nieco zmodyfikowany, nie ma już najlepszego strzelca Sparty, no i pojawił się problem na pozycji bramkarza.
Moje typy do grupy mistrzowskiej: Sparta Lubliniec, KS Panki, Kościelec, Myszków, Lisów, Boronów, Golce, Konopiska, no może jakiś czarny koń w postaci Unii Kalety albo Gminy Kłomnice.
Co do spadków cóż, na pewno ci beniaminkowie, którzy - nazywajmy rzeczy po imieniu - zagrają w kl. O z łapanki, nie będą mieli łatwego sezonu. Dziwnie to wygląda, jak do Okręgówki awansuje drużyna, która ma ujemny bilans bramkowy. Nie wiem czy zrobiono przysługę niektórym zespołom, bo na początku niektóre drużyny mogą przeżyć szok.

sokololsztyn 

Wysłany: 28 Lipiec 2014, 14:13   

Czyli jednak w "okręgówce" zagra Orzeł Kiedrzyn? Na sobotę Podokręg zaplanował zebranie klubów A i B klasy, więc może na kilka dni przed startem ligi wszystko się ostatecznie wyjaśni.. ;)
http://orzelkiedrzyn.futb...informacje.html

Czy to pewne, że z Kl. "O" mają spaść cztery zespoły? W takim razie ile awansuje z A-klasy? 1 z lublinieckiej i 3 z grup częstochowskich?
Ostatnio zmieniony przez sokololsztyn 28 Lipiec 2014, 14:17, w całości zmieniany 1 raz  

Herbiński 

Wysłany: 28 Lipiec 2014, 15:33   

Czterech (lub więcej) spadkowiczów zakłada osławiona reforma. Do tego przecież jeden zespół awansuje, wiec tak naprawdę drużyn pozostaje 19, w przypadku, gdy nikt z IV nie spadnie. Więc awansować może maksymalnie 5 (!) zespołów - jak to będzie wyglądało w praktyce zapewne dziś nikt nie wie.

@sokololsztyn
Dlaczego z lublinieckiej kl. A ma awansować jeden zespół, a z częstochowskich 3? Jak to policzyłeś?

Swoją drogą ciekawe, bo chodzą słuchy, że jest przymiarka do likwidacji dwóch grup IV ligi i zrobienia jednej. Więc z pewnością przynajmniej niektóre częstochowskie drużyny będą zagrożone spadkiem. Pytanie, kiedy ta kolejna "reforma" się odbędzie?!

sokololsztyn 

Wysłany: 28 Lipiec 2014, 22:12   

Herbiński,
Spytałem skąd info, że z "O" mają spadać 4 drużyny, bo skoro mamy trzy grupy A-klasy, to trochę dziwnie byłoby dzielić awanse..no bo można zapytać równie dobrze, dlaczego z lublinieckiej mają awansować dwie i z częstochowskich też tylko dwie, skoro są dwie A-klasy częstochowskie i jedna lubliniecka. Z kolei na stronie Gromu Miedzno wyczytałem, że z grup częstochowskich mają awansować po dwie najlepsze drużyny, czyli razem cztery, a do tego dodać jeszcze drużyny z lublinieckiej i wymieniamy prawie pół okręgówki ;)

Herbiński 

Wysłany: 29 Lipiec 2014, 06:37   

@ sokololsztyn

Odpowiedź na Twoje pytanie: http://www.ozpn.czest.pl/...y_Okregowej.pdf

Rivelino 

Wysłany: 29 Lipiec 2014, 14:05   

Wiem, że to głupie, ale ja cały czas żyje nadzieją. Oby z IV ligi spadło sporo klubów, a ktoś mądry (tylko kto?) odpalił ten nowy system okręgówki w kosmos. Oby wróciła jedna grupa już w sezonie 2015/16!

Jednak z tego co się słyszy to raczej taki scenariusz jest mało prawdopodobny.

Wracając do grupy mistrzowskiej i spadkowiczów:
Mistrzowska - Lot Konopiska, MKS Myszków, Liswarta Lisów, Unia Kalety, KS Panki, Sparta Lubliniec, Skra II Częstochowa, Pogoń Kamyk
Spadkowicze (czterech tak jak wg. regulaminu) - Śląsk Koszęcin (więcej niż pewniak), Płomień KM, Liswarta Krzepice, Sparta Tworóg (ooooo wyszło mi czterech beniamników, jakoś mnie to nie dziwi)

Herbiński 

Wysłany: 30 Lipiec 2014, 15:24   

Ja gdzieś czytałem artykuł, że jest przymiarka do reorganizacji IV ligi - miałaby być tylko jedna grupa. Nie umiem znaleźć tego linka, jakby ktoś z Was coś wiedział albo znalazł, to niech da znać. Taki stan rzeczy na pewno spowoduje, że niektóre nasze częstochowskie drużny z IV ligi polecą do okręgu, i wtedy dopiero będzie wesoło.

Odpowiedz do tematu